Jautājums Studio 2011 lietotājiem
Thread poster: Ines Burrell
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
Nov 4, 2011

Man ir jautājums tiem no jums, kuri lieto jauno Studio 2011 un apostrofu latviešu burtu rakstīšanai. Man nestrādā lielais burts Ā, kamēr mazais ā strādā normāli. Jāpiebilst, ka Ā strādā visās pārējās programmās, kā arī iepriekšējās Trados versijās. SDL problēmu atrisināt pagaidām nespēj, bet, mēģinot visādus trikus, mēs nonācām pie slēdziena, ka pie vainas ir pats burts A nevis apostrofa taustiņš, jo uzdodot klaviatūrai citu taustiņu A vietā, lielais Ā... See more
Man ir jautājums tiem no jums, kuri lieto jauno Studio 2011 un apostrofu latviešu burtu rakstīšanai. Man nestrādā lielais burts Ā, kamēr mazais ā strādā normāli. Jāpiebilst, ka Ā strādā visās pārējās programmās, kā arī iepriekšējās Trados versijās. SDL problēmu atrisināt pagaidām nespēj, bet, mēģinot visādus trikus, mēs nonācām pie slēdziena, ka pie vainas ir pats burts A nevis apostrofa taustiņš, jo uzdodot klaviatūrai citu taustiņu A vietā, lielais Ā sāka darboties, kamēr, uzdodot apostrofa vietā citu taustiņu, tas nedarbojās.

Vai vēl kādam ir šī problēma? Vai varbūt ir kāds, kurš lieto Studio 2011 un apostrofu, un Ā strādā normāli?

Man nācās izveidot savu tastatūras izkārtojumu, izmantojot Microsoft tastatūras programmu, jo es nevarēju pierunāt Windows ļaut man izmantot apostrofu - parasti latviešu burtu izveides vajadzībām tiek piedāvāts tildes taustiņš. Varbūt kāds zina, kā vēl var dabūt latviešu burtus ar apostrofa lietojumu, nepārrakstot tastatūru?

Jau iepriekš pateicos,
Inese
Collapse


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 12:47
English to Latvian
+ ...
Alternatīva Tildes apostrofam Nov 28, 2012

Vai ar šo programmiņu mēģimājāt?
http://laacz.lv/apostrofs/


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Izmēģināšu noteikti Nov 28, 2012

Paldies, Vent! Pamēģināšu, kad darbu kalni drusku noskries.

Vienīgā ķeza - man tāda pati problēma bija arī tad, kad es lietoju pašas sarakstīto klaviatūru (izmantojot Microsoft klaviatūras veidošanas programmu). Vispirms es domāju, ka vaina slēpās manis saprogrammētajā, bet tad izrādījās, ka arī Tildes izkārtojums Tradosam nepatīk.


 
Egils Grikis
Egils Grikis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Russian to Latvian
+ ...
Uz Mac + Parallels + Windows 8 ––> lielais burts Ā strādā Nov 28, 2012

Studio 2011 SP2 | 10.2.3001.0
Mac OS X 10.8.2 | Parallels Desktop | Windows 8

Lietoju LAV klaviatūru (nospiests labais Option/alt taustiņš).
Burts strādā


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Vai esat mēģinājis ar apostrofu? Nov 29, 2012

[quote]Skallagrimson wrote:

Studio 2011 SP2 | 10.2.3001.0
Mac OS X 10.8.2 | Parallels Desktop | Windows 8

Lietoju LAV klaviatūru (nospiests labais Option/alt taustiņš).
Burts strādā


 
Egils Grikis
Egils Grikis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Russian to Latvian
+ ...
Vai esat mēģinājis ar apostrofu? Nov 29, 2012

Neesmu mēģinājis. Ja godīgi, tad nemaz nezinu, kā Apple || Parallels || Windows nomainīt "speciālo" taustiņu, lai pamēģinātu. Mac OS Option/Alt ir "latviešu" taustiņš arī gadiem ilgi

[quote]Burrell wrote:

[quote]Skallagrimson wrote:

Studio 2011 SP2 | 10.2.3001.0
Mac OS X 10.8.2 | Parallels Desktop | Windows 8

Lietoju LAV klaviatūru (nospiests labais Option/alt taustiņš).
Burts strādā


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Varētu instalēt Venta ieteikto programmiņu Nov 29, 2012

Es neko daudz par makiem nezinu, bet, cik es saprotu, Windows pusē var instalēt Windows programmas. Ja Jums kādreiz uznāk luste (bet tikai ja uznāk!), pamēģiniet un pastāstiet man, kā izdevās.

 
Egils Grikis
Egils Grikis  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Russian to Latvian
+ ...
pastāstiet man, kā izdevās ar Apostrofs Nov 29, 2012

Instalēju, taču Apostrofs nedarbojas.

Latvian (QWERTY)
Latvian (Apostrofs v.0.3; punkts)

Iemesls – droši vien vajag Remove Latvian (QWERTY), taču to nevēlos darīt, jo neesmu pārliecināts, ka pratīšu to atkal pievienot…

Iekš Windows 8: Start (tas maģiskais jaunais starta ekrāns) -> Settings -> apakšā Change PC Settings -> General -> sadaļā Language nospiežam saiti Language preferences. Izvēlamies savam valodas profilam blakus lin
... See more
Instalēju, taču Apostrofs nedarbojas.

Latvian (QWERTY)
Latvian (Apostrofs v.0.3; punkts)

Iemesls – droši vien vajag Remove Latvian (QWERTY), taču to nevēlos darīt, jo neesmu pārliecināts, ka pratīšu to atkal pievienot…

Iekš Windows 8: Start (tas maģiskais jaunais starta ekrāns) -> Settings -> apakšā Change PC Settings -> General -> sadaļā Language nospiežam saiti Language preferences. Izvēlamies savam valodas profilam blakus linku Options. Zem opciju grupas Input method nospiežam Add an input method. Sameklējam uzinstalēto izkārtojumu Latvian (Apostrofs v0.3; punkts vai komats), izvēlamies, un spiežam pogu Add. Ja nav nepieciešams neviens cits izkārtojums, tiem nospiežam Remove. Viss.

Burrell wrote:

Es neko daudz par makiem nezinu, bet, cik es saprotu, Windows pusē var instalēt Windows programmas. Ja Jums kādreiz uznāk luste (bet tikai ja uznāk!), pamēģiniet un pastāstiet man, kā izdevās.
Collapse


 
Ines Burrell
Ines Burrell  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 10:47
Member (2004)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Nestrādā Nov 30, 2012

Skallagrimson wrote:

Instalēju, taču Apostrofs nedarbojas.

Latvian (QWERTY)
Latvian (Apostrofs v.0.3; punkts)

Iemesls – droši vien vajag Remove Latvian (QWERTY), taču to nevēlos darīt, jo neesmu pārliecināts, ka pratīšu to atkal pievienot…



Bet es, godīgi sakot, neko citu arī negaidīju. Es pirms dažiem gadiem, pirms tiku pie jaunās Tildes versijas, pati ieprogrammēju tastatūras izkārtojumu un arī ar to Ā nestrādāja. Acīmredzot problēma ir pašā taustiņā nevis programmēšanā.

Es tiešām nezinu, kā darbojas Windows 8, bet Windows 7 kontrolpanelī ir Region and Language un tur it tastatūras iestatījumi, kur var pievienot iespējamos tastatūras izkārtojumus. Es tos mainu ar Language Bar palīdzību. Bet es tiešām nezinu, vai Windows 8 tādas iespējas paredzētas.

Nu, neko darīt! Būs jācer, ka ar laiku latvju tulkotāji sāks pāriet uz Studio 2011 un tad SDL būs jānodarbojas ar šo problēmu, girbot negribot. Bet paldies, ka izmēģinājāt!

Inese


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Jautājums Studio 2011 lietotājiem






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »