Bankas konts Latvijā?
Thread poster: Daina Jauntirans
Daina Jauntirans
Daina Jauntirans  Identity Verified
Local time: 13:59
German to English
+ ...
Feb 6, 2014

Esmu ASV un LV pilsone, pastāvīgi dzīvoju ASV un tulkoju galvenokārt no vācu uz angļu valodas klientiem Vācijā. Ciemošos Latvijā pavasarī un vēlos atvērt bankas kontu Latvijā. Vai man to atļaus darīt bez adreses Latvijā? Izpētīju šo jautājumu reiz attiecībā uz Vāciju un tur to neatļāva. Vēlos piedāvāt saviem vācu klientiem iespēju, man pārskaitīt naudu (eiro) bez maksas. Cerams, ka es tad varētu reiz mēnesī pārskaitīt naudu uz savu ASV kontu, lai ietaupītu ... See more
Esmu ASV un LV pilsone, pastāvīgi dzīvoju ASV un tulkoju galvenokārt no vācu uz angļu valodas klientiem Vācijā. Ciemošos Latvijā pavasarī un vēlos atvērt bankas kontu Latvijā. Vai man to atļaus darīt bez adreses Latvijā? Izpētīju šo jautājumu reiz attiecībā uz Vāciju un tur to neatļāva. Vēlos piedāvāt saviem vācu klientiem iespēju, man pārskaitīt naudu (eiro) bez maksas. Cerams, ka es tad varētu reiz mēnesī pārskaitīt naudu uz savu ASV kontu, lai ietaupītu maksas šinī galā arī.

Vai būs grūtāk, jo man Ilinojas štatā ir uzņemums ("S-corporation") un mans bankas konts ir uz uzņēmuma vārda, ne uz mana? Varu paņemt visus vajadzīgos dokumentus līdzi. Man ir LV pase.

Ja būtu iespējams atvērt kontu, kuru banku jūs iesakiet? Pēc konta atvēršanas, man viss būtu jākārto pa internetu. Viena draudzene man ieteica Swedbank.

Būšu ļoti pateicīga par padomiem!

*** Atvainojos jau iepriekš par nepareizu valodu/pareizrakstību! Esmu dzimusi/augusi ASV un netulkoju uz latviešu valodu (tikai šad un tad no LV>EN).
Collapse


 
Egils Turks
Egils Turks  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
Swedbanka Feb 6, 2014

Swedbanka ir OK, man arī pašam tur ir konti, tāpat kā daudziem te Latvijā. Esmu dzirdējis, ka tās internetbankas risinājums esot labākais vai viens no labākajiem Latvijā. Bet vispār tā ir zviedru banka, kā jau nosaukums liek manīt.

Man bija paredzēts aiziet uz banku vienas citas lietas dēļ, tad nu mēģināšu pie viena pajautāt par konta atvēršanu, ja dzīvesvieta ir ārzemēs.


 
Kunik
Kunik  Identity Verified
Local time: 20:59
English to Latvian
+ ...
Nevajag sarežģīt Feb 6, 2014

Adrese Latvijā bankai būs vajadzīga, bet viņi taču nepārbauda, vai persona tur ir deklarējusies vai tamlīdzīgi. Ja kāds draugs vai tuvinieks ir ar mieru, ka uzrāda viņa adresi, ar to, manuprāt, pilnīgi pietiks. Un nav jāstāsta tas, ko neprasa.

Es gan runāju par privātpersonas kontu.
Vai Latvijā var atvērt kontu Latvijā un pat ES nereģistrētam uzņēmumam - nezinu gan.

[Edited at 2014-02-06 22:11 GMT]


 
Daina Jauntirans
Daina Jauntirans  Identity Verified
Local time: 13:59
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Būs jāuzprasa grāmatvedim Feb 12, 2014

vai man būtu iespējams šo visu nokārtot kā privātpersonai. Paldies par padomiem!

[Edited at 2014-02-12 22:15 GMT]


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
Es labprāt avērtu kontu ASV bankā Feb 18, 2014

tinageta wrote:

viņi taču nepārbauda, vai persona tur ir deklarējusies vai tamlīdzīgi.

Varbūt arī man pietiks ar izdomātu ASV vai kādas ASV viesnīcas adresi?


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
Powwows Čikāgā? Feb 18, 2014

Daina Jauntirans wrote:

Esmu ASV un LV pilsone, pastāvīgi dzīvoju ASV

Es pēc kāda mēneša būšu Čikāgā. Varbūt vari kādu Powwowu uzrīkot uz to laiku?


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
E-pasta atbilde no Bankas info-dienesta. Feb 19, 2014

"Vēlamies informēt, ka konta atvēršana tiek izskatīta individuāli. Lai pieteiktos konta atvēršanai, nepieciešams apmeklēt jebkuru Bankas filiāli, līdzi ņemot LR pasi.

Dzīvesvietas deklarēšanas vietai šajā gadījumā nebūs nozīmes.

Ja Jums rodas papildus jautājumi, labprāt uz tiem atbildēsim!"

Un es jau gribēju piedāvāt deklarēties pie manis Nepārprotiet, kādā no
... See more
"Vēlamies informēt, ka konta atvēršana tiek izskatīta individuāli. Lai pieteiktos konta atvēršanai, nepieciešams apmeklēt jebkuru Bankas filiāli, līdzi ņemot LR pasi.

Dzīvesvietas deklarēšanas vietai šajā gadījumā nebūs nozīmes.

Ja Jums rodas papildus jautājumi, labprāt uz tiem atbildēsim!"

Un es jau gribēju piedāvāt deklarēties pie manis Nepārprotiet, kādā no maniem tukšajiem dzīvokļiem
No savas puses iesaku SEB banku, jo viņi vienīgie (pagaidām) piedāvā autentifikāciju attālinātai e-paraksta noformēšanai, kas, dzīvojot ārpus Latvijas, var noderēt.
Collapse


 
Daina Jauntirans
Daina Jauntirans  Identity Verified
Local time: 13:59
German to English
+ ...
TOPIC STARTER
Iegriezies namā Feb 19, 2014

Vents Villers wrote:

Daina Jauntirans wrote:

Esmu ASV un LV pilsone, pastāvīgi dzīvoju ASV

Es pēc kāda mēneša būšu Čikāgā. Varbūt vari kādu Powwowu uzrīkot uz to laiku?



www.cikagaslatviesubiedriba.com


 
Vents Villers
Vents Villers  Identity Verified
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
Nams... Feb 19, 2014

Daina Jauntirans wrote:

Iegriezies namā


Un kāds šim namam sakars ar tulkošanu ?


 
Egils Turks
Egils Turks  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:59
English to Latvian
+ ...
Nav vajadzīga ne LR pase, ne adrese Latvijā Feb 21, 2014

Kā man paskaidroja konsultante Swedbankas Juglas filiālē, tad, lai atvērtu kontu pietiek arī ar ASV pilsoņa pasi, nekāda adrese Latvijā nav nepieciešama.
Ir tikai jārēķinās ar apmēram €30 izmaksām par dokumentu izskatīšanu un pāris nedēļām laika.

Tālajos 70. gados mana klases audzinātāja Rīgas ar Darba Sarkanā karoga ordeni apbalvotās Leona Paegles 1. vidusskolā mēdza teikt - pēc muldēšanas nāk miršana


 
DanaF
DanaF
Ukraine
Bankas konts Latvijā Jun 4, 2021

Es jums varu ieteikt iegūt WestStein karti https://www.weststeincard.com/lv/ . Tas ir ērti un izdevīgi. Un jums par to vairs nav jāuztraucas.

 
slavicjakubk (X)
slavicjakubk (X)
Bahamas
Manā bankas kontā tagad ir slikts... Sep 6, 2021

Manā bankas kontā tagad ir slikts...

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Bankas konts Latvijā?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »