Pages in topic:   < [1 2]
Polskie znaki - czas na ustalenia
Thread poster: Magda Dziadosz
Jakub Szacki
Jakub Szacki  Identity Verified
Poland
Local time: 13:13
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Polskie znaki Apr 9, 2002

Przepraszam, ale przestaję nad±żać. Może jestem stary, może niezbyt bystry a może i jedno i drugie. Ale nie wszyscy s± młodzi i bystrzy, a więc może warto by o polskich znakach bardziej przystępnie i konkretnie? To jest naprawdę trudne. Może też dałoby się wyznaczyć kogos kompetentnego, kto udzielałby rad co zrobić w przypadku konkretnych problemów. Ja na przykład daję sobie radę (a przynajmniej mam taka nadzieję) z polskimi znakami - z wyj±tkiem \"s\" z kresk± powyże... See more
Przepraszam, ale przestaję nad±żać. Może jestem stary, może niezbyt bystry a może i jedno i drugie. Ale nie wszyscy s± młodzi i bystrzy, a więc może warto by o polskich znakach bardziej przystępnie i konkretnie? To jest naprawdę trudne. Może też dałoby się wyznaczyć kogos kompetentnego, kto udzielałby rad co zrobić w przypadku konkretnych problemów. Ja na przykład daję sobie radę (a przynajmniej mam taka nadzieję) z polskimi znakami - z wyj±tkiem \"s\" z kresk± powyżej (nie mogę napisać tego znaku, bo nie umiem), które powoduje, że mój wierny na ogół komputer dostaje kompletnego swira (znów nie mogłem napisać tej litery). I co mam, biedaczek, zrobić? Bardzo bym chciał nad±żyć a nie mogę.

POzdrawiam wszystkich JS
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:13
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Świr komputera... Apr 9, 2002


to nie Twój problem, Jacku. Nie wiem, jaki komputer używasz, ale w każdym - chyba że to Apple - da się wpisać \"ś\". Jeśli podasz bliższe informacje na ten temat, to postaram się pomóc.

A teraz po kolei:

Eksperymentowałem dziś trochę z Kudosami i oto moje wyniki:



Stawiając pytanie można zdefiniować \"fields, specific\". Można to również zrobić przez edycję już zadanego pytania, tzn. uzupełnić \"fields, specific\" za kogoś, je
... See more

to nie Twój problem, Jacku. Nie wiem, jaki komputer używasz, ale w każdym - chyba że to Apple - da się wpisać \"ś\". Jeśli podasz bliższe informacje na ten temat, to postaram się pomóc.

A teraz po kolei:

Eksperymentowałem dziś trochę z Kudosami i oto moje wyniki:



Stawiając pytanie można zdefiniować \"fields, specific\". Można to również zrobić przez edycję już zadanego pytania, tzn. uzupełnić \"fields, specific\" za kogoś, jeśli np. zapomniał sprecyzować. Otóż w to pole wystarczy wstawić kod z nawiasu obok /meta http-equiv=\"Content-Type\" content=\"text/html; charset=windows-1250\"/, zastępując tylko // nawiasami , a po nim spację i wpisać - jeśli trzeba - odpowiednią działkę pytania. Tak spreparowane pytanie powoduje, że na stronie z odpowiedziami działają wszystkie polskie znaki w kodzie Windows Central European (1250).



A więc jeszcze raz:

Proponuję wpisywanie tego kodu:

/meta http-equiv=\"Content-Type\" content=\"text/html; charset=windows-1250\"/

w polu \"fields, specific\", jeżeli zadajemy pytanie, na które oczekujemy odpowiedzi po polsku (np. GB-PL, DE-PL itp.) lub jeżeli zadajemy samo pytanie po polsku, używając naszych literek.



Przed pojawieniem się tego postu tekst Jacka nie miał polskich znaków, a teraz powiniem je mieć, bo w tym (moim) poście jest tenże kod na samym początku (dla Was niewidoczny, ale robi swoje).



Pozdrawiam

JC
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:13
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Przepraszam za pomyłkę Apr 9, 2002

Wziąłem J. za \"Jacka\", przepraszam.

Poczytałem w profilu Kuby i nie mam pojęcia, dlaczego on ma takie problemy z \"ś\". Przy Windows 98 i MS Office powinna to być dziecinada.

Z postu Kuby wynika, że pisze on w ISO, bo ja zadałem kod Windows i u niego \"ą\" jest \"±\", a to dlatego, że w Windows \"ą\" = \"ALT\" + \"0185\", a w ISO \"ALT\" + \"0177\", co z kolei w Windows odpowiada znakowi \"plusminus\" (±). Co do \"ś\", to kodu ISO nie pamiętam, ale jest to do
... See more
Wziąłem J. za \"Jacka\", przepraszam.

Poczytałem w profilu Kuby i nie mam pojęcia, dlaczego on ma takie problemy z \"ś\". Przy Windows 98 i MS Office powinna to być dziecinada.

Z postu Kuby wynika, że pisze on w ISO, bo ja zadałem kod Windows i u niego \"ą\" jest \"±\", a to dlatego, że w Windows \"ą\" = \"ALT\" + \"0185\", a w ISO \"ALT\" + \"0177\", co z kolei w Windows odpowiada znakowi \"plusminus\" (±). Co do \"ś\", to kodu ISO nie pamiętam, ale jest to do ugryzienia.

Proszę Kubę o kontakt, to może dowiem się więcej.



Na razie pozdrawiam Wszystkich

JC
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Polskie znaki - czas na ustalenia






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »