Odpowiedź wybrana automatycznie przez system na podstawie poparcia kolegów
Thread poster: George BuLah (X)
George BuLah (X)
George BuLah (X)
Poland
Local time: 19:44
Aug 21, 2015

Taka opcja funkcjonalna systemu - pełna automatyka - więc nie wolna od wad... moralnych ...

Nawet moja, stosunkowo niedługa aktywność w portalu, pozwala na obserwację, że dobre i zadowalające do niedawna - rzetelność i profesjonalizm, bardzo ostatnio obrastają niepokojącym zjawiskiem, które wpływa na jakość, a raczej generuje bylejakość.
Oczywiście, wypowiadam się wyłącznie na podstawie prz
... See more
Taka opcja funkcjonalna systemu - pełna automatyka - więc nie wolna od wad... moralnych ...

Nawet moja, stosunkowo niedługa aktywność w portalu, pozwala na obserwację, że dobre i zadowalające do niedawna - rzetelność i profesjonalizm, bardzo ostatnio obrastają niepokojącym zjawiskiem, które wpływa na jakość, a raczej generuje bylejakość.
Oczywiście, wypowiadam się wyłącznie na podstawie przebywania w parach EN-PL, chociaż klikanie według opisywanej rutyny obserwuje się we wszystkich tutaj parach językowych.

Chciałem podzielić się z Państwem tą obserwacją, zapytać: czy także obserwują Państwo podobnie i czy nie powinno się wnieść prośby o modyfikację zasad popierania, za pomocą tzw. z angielska - change requestu, czego efektem byłaby konieczność argumentowania/komentowania pozytywnego popierania -- analogicznie -- tak - jak z powodu - przede wszystkim - stosowania regulaminu, a także z powodu dobrego wychowania i racjonalnego traktowania opozycji - postępujemy oceniając odpowiedzi neutralnie i tym bardziej - negatywnie; żeby powodem nie było - "tak, bo tak", analogicznie - oceniając neutralnie i negatywnie - nie zachowujemy się - "nie, bo nie".
Wtedy, jakość treści, przekazów w wątkach - zyskuje, a przede wszystkim - konieczność taka daje świadectwo intencji, fachowości i wyrobienia popierających.

Zdaję sobie sprawę z istnienia katalogu skutecznych nadużyć i omijania wymogów systemu informatycznego portalu, zwłaszcza wynikających z naszej bujnej pomysłowości -- ale, jest skuteczne antidotum - moderatorzy, a ponadto modyfikacja/rewizja atrybutów pól.

Jest i alternatywa, prostsze chyba rozwiązanie -- wyrugować z systemu opcję -- "Selected automatically based on peer agreement.", co w pewien sposób - po weryfikacji regulaminu - nakłania pytających do minimum wdzięcznego zaangażowania - tak teraz rzadkiego - za wysiłek odpowiadających, o zmasowanym pojawieniu się ... czarodziejskich słów - już nie wspominając.

Dziękuję!

[Edited at 2015-08-21 06:56 GMT]

[Edited at 2015-08-21 06:57 GMT]

[Edited at 2015-08-21 07:02 GMT]

[Edited at 2015-08-21 07:31 GMT]

[Edited at 2015-08-21 08:52 GMT]
Collapse


 
Darius Saczuk
Darius Saczuk
United States
Local time: 13:44
Polish to English
+ ...
Apel Aug 21, 2015

Przyłączam się do apelu. Ja mam listę osób, których pytania ignoruję. Moje bezpośrednie prośby do nich o zamykanie pytań pozostawały bez odpowiedzi, więc rachunek jest prosty. Ostatnio zostałem upomniany przez moderatora za objechanie askerki, która seryjnie zadaje pytania i seryjnie je zamyka podając powód OTHER.

 
George BuLah (X)
George BuLah (X)
Poland
Local time: 19:44
TOPIC STARTER
Dobry apel! Aug 21, 2015

Dariusz Saczuk wrote:

Przyłączam się do apelu. Ja mam listę osób, których pytania ignoruję. Moje bezpośrednie prośby do nich o zamykanie pytań pozostawały bez odpowiedzi, więc rachunek jest prosty. Ostatnio zostałem upomniany przez moderatora za objechanie askerki, która seryjnie zadaje pytania i seryjnie je zamyka podając powód OTHER.


To dobra okazja, by przyjrzeć się parytetowi odpowiedzialności -- niewiele jej u pytających, natomiast u odpowiadających - przybiera czasem wyobrażenie chodzenia na palcach i przy ścianie , by już nie używać innego porównania.


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 19:44
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Rzetelność i profesjonalizm Aug 23, 2015

już były. Jakieś 10 lat temu.

 
Darius Saczuk
Darius Saczuk
United States
Local time: 13:44
Polish to English
+ ...
Rzetelność Aug 23, 2015

Niestety wielu świetnych tłumaczy zrezygnowało z udzielania się na Kudoz. Niektóre przyczyny: bezmyślna walka o punkty, trollowanie (nie wiem czy tak się mówi w Polsce), zwykłe chamstwo, "polskota", pieniactwo, zawiść, a także zwykły brak czasu. Powodów jest pewnie znacznie więcej, ale powoli doskonali fachowcy wykruszyli się. Czy jest szansa na powrót do czasów świetności?

[Edited at 2015-08-24 01:35 GMT]


 
George BuLah (X)
George BuLah (X)
Poland
Local time: 19:44
TOPIC STARTER
re: Rzetelność Aug 23, 2015

Mam nadzieję, że tak. Wszyscy uczymy się od mistrzów. Wciąż istnieje garstka... Garstka mistrzowska - w parach EN/PL - jak na Gibraltarze, Falklandach ...
a, poważniej kończąc wpis - strach pomyśleć o odwrocie tej Garstki.
Dzięki Darku, że tam jesteś z nami i ja tyle dobrego uczę się od Ciebie!


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Odpowiedź wybrana automatycznie przez system na podstawie poparcia kolegów






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »