Numer VAT UE - konieczny?
Thread poster: Michał Malinowski
Michał Malinowski
Michał Malinowski  Identity Verified
Poland
Local time: 22:24
Polish to English
+ ...
Aug 23, 2016

Szanowni Państwo,

otrzymałem ofertę współpracy od zagranicznej firmy (z siedzibą w UE), która wymaga ode mnie podania numeru VAT UE, chociaż nie prowadzę własnej działalności gospodarczej. Po wyjaśnieniach i wskazaniu konkretnych przepisów z polskich ustaw na temat tego, kto ma obowiązek posiadania numeru VAT UE, firma twierdzi, że podpisując z nimi umowę podlegam automatycznie zasadom podatkowym obowiązującym w ich kraju. Jednak z tego co mi wiadomo, mamy zasad�
... See more
Szanowni Państwo,

otrzymałem ofertę współpracy od zagranicznej firmy (z siedzibą w UE), która wymaga ode mnie podania numeru VAT UE, chociaż nie prowadzę własnej działalności gospodarczej. Po wyjaśnieniach i wskazaniu konkretnych przepisów z polskich ustaw na temat tego, kto ma obowiązek posiadania numeru VAT UE, firma twierdzi, że podpisując z nimi umowę podlegam automatycznie zasadom podatkowym obowiązującym w ich kraju. Jednak z tego co mi wiadomo, mamy zasadę podwójnego opodatkowania, na mocy której podatek płaci się w miejscu zamieszkania.

Czy ktoś spotkał się już z taka sytuacją? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Numer VAT UE - konieczny?






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »