Dobry słownik techniczny j. ang
Thread poster: redsalamander
redsalamander
redsalamander
Poland
Polish to English
+ ...
Feb 13, 2017

Witam
Poszukuję dobrego słownika technicznego pol-ang i ang-pol w formie książkowej.
Tematyka niestety zróżnicowana i el. samochodowe, elektryczne, budowlane itp. Teoretycznie dla ucznia szkoły średniej.
Co polecacie?

Pozdrawiam


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 12:06
Polish to English
+ ...
sugestia Feb 15, 2017

Na przykład słownik nauk.-techn. WNT (=Wydawnictwo Naukowo-Techniczne) - bo był pierwszy, inne słowniki w sporej części kopiowały z niego. Miał wiele wydań, ostatnie chyba XIII (nie mam pewności, sprawdź). Może jeszcze znajdziesz w księgarniach. I w każdym słowniku znajdziesz błędy, żaden nie jest doskonały.

 
redsalamander
redsalamander
Poland
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Dobry słownik techniczny j. ang Feb 17, 2017

Witam
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem go wcześniej, ale niestety za drogie dla uczniów, a mam taki z REA ale już go nie wydają i nie jest dostępny i szukałem zamiennika do około 100zł. Jak coś jest to nie ma w księgarniach tylko archiwalne. Wszystko teraz e-......


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 12:06
Polish to English
+ ...
używane Feb 17, 2017

Sprawdź używane w antykwariatach, na allegro, olx itp. - chyba nie ma lepszego wyjścia.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dobry słownik techniczny j. ang






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »