Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >
Çektiğimiz, çekmediğimiz, paylaşmak istediğimiz resimler...
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 22:21
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Nefes alırken yaşamak zorundayız işte Feb 15, 2018

Sanmayın ki hep mutluyum
Sanmayın ki ölüm bize uğramıyor
Sanmayın ki tek derdim fotoğraf paylaşmak
Nefes alırken yaşamak zorundayız işte...

Yaşamışlarımızı belli bir süreden sonra
Gülerek hatırlamak gibi...
Şu durumda şöyle derdi;
Buna gülerdi,
Buna kızardı,
İyi insandı be
Diyerek anmak gibi...

Anası, babası, kardeşi
Veya
Sevdiği bir yakını gidenler
Bilir:
B
... See more
Sanmayın ki hep mutluyum
Sanmayın ki ölüm bize uğramıyor
Sanmayın ki tek derdim fotoğraf paylaşmak
Nefes alırken yaşamak zorundayız işte...

Yaşamışlarımızı belli bir süreden sonra
Gülerek hatırlamak gibi...
Şu durumda şöyle derdi;
Buna gülerdi,
Buna kızardı,
İyi insandı be
Diyerek anmak gibi...

Anası, babası, kardeşi
Veya
Sevdiği bir yakını gidenler
Bilir:
Bir süre sonra, birlikte gülünen anılar
Gülerek, gülüşerek anlatılır...

Yeğenlerim ve ben bu sahneleri bu bahar yeniden yaşamak istiyoruz. Standart bisiklet turu güzergahımız 30 km gidiş, 30 km dönüş. Gel bahar gel, buralara da gel...

IMG_7509

Cinatları dinlenirken
IMG_7513

Varışta (elinizin artığı) çorba
IMG_7510

Dönüş yolu...
IMG_7536

[Edited at 2018-02-16 19:40 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Afrin şehitleri son yolculuğuna uğurlandı Mar 3, 2018

--Alıntıdır--
Sözcü gazetesi 12:32 2 Mart 2018

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit düşen bekâr Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un (24) cenazesi, memleketi Isparta'da yaklaşık 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.Şehidin küçük kardeşinin tabutunun önündeki resmine bakışı yürekleri dağladı.

Türkiye Afrin şehitlerine ağladı. Şehit
... See more
--Alıntıdır--
Sözcü gazetesi 12:32 2 Mart 2018

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit düşen bekâr Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un (24) cenazesi, memleketi Isparta'da yaklaşık 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.Şehidin küçük kardeşinin tabutunun önündeki resmine bakışı yürekleri dağladı.

Türkiye Afrin şehitlerine ağladı. Şehitlerden Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in cenazesi, Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Evrenye köyüne götürüldü. Şehit uzman çavuş için Evrenye Merkez Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

UZUN SÜRE GÖZYAŞI DÖKTÜLER
Cenaze namazı öncesi şehidin annesi Serpil, kız kardeşi Fatma ve eşi Rukiye Demirel, Türk bayrağına sarılı tabuta kapanıp, uzun süre gözyaşı döktü. Bu sırada baygınlık geçiren şehit eşi Rukiye Demirel’e sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel, cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Dibek köyü Bıçakçılar Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AFRİN ŞEHİDİ ASTSUBAY’A İZMİR’DE SON GÖREV
Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı’nın (28) cenazesi, İzmir’in Gaziemir ilçesinde düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

TSK’nın yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ kapsamında, Afrin kırsalındaki Hac Bilal Köyü Kel Tepe bölgesindeki operasyon sırasında, güvenlik güçleri ile PYD/YPG’li teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen 8 askerden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı’nın cenazesi İzmir’e getirildi. Bekâr olan şehit için önce, Gaziemir ilçesinin Gazikent Mahallesi'ndeki evinin önünde helallik alındı, dua edildi.

Ardınan, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, Abdülhamit Yavuz Caddesi üzerinden törenin düzenleneceği camiye doğru yola çıkarıldı. Cadde Türk bayraklarıyla donatılırken, vatandaşlar tekbirlerle şehit konvoyuna eşlik etti. Daha sonra Şehit Palancı için Gaziemir'deki Gülhane Camii'nde askeri tören düzenlendi.

Törene şehidin emekli polis memuru babası İhsan Palancı, annesi Yasemin Palancı, ağabeyi Kadir Palancı, kardeşi Ümit Palancı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Gaziemir Belediye Başkanı CHP’li Halil İbrahim Şenol, emekli Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, bazı ilçe belediye başkanları, şehidin yakınları, silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, şehidin silah arkadaşları tabutun başında ağladı. Şehidin annesi, babası, ağabeyi ve kardeşi, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Mardin’in Artuklu ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı’nın cenazesi, camideki törenin ardından top arabasına konuldu. Top arabasının arkasından şehit ailesiyle birlikte yürüyen vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı, tekbir getirdi. Cenazeye katılan vatandaşlar, asker selamı vererek şehide son görevlerini yerine getirdi. Şehit Uğur Palancı, Kadifekale Şehitliği’nde toprağa verildi.

KONYALI ŞEHİDİN BABASI OĞLUNUN TABUTUNU OMUZLADI
Afrin’e yönelik operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada Konyalı Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç (23) şehit düştü. Şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç'un cenazesi askeri uçakla Konya Havalimanı’na getirildi. Havalimanında şehit için karşılama töreni düzenlendi. Törene şehidin ailesi, askeri ve mülki erkan katıldı. Uçaktan askerlerin omuzlarında indirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna babası Ahmet Koç da omuz vererek cenaze aracına kadar taşıdı.
Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç'un cenazesi, Namazgahta kılınacak ikindi ve cenaze namazını müteakip Konya Şehitliğinde defnedilecek.

HATAY’DA GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe, memleketi Hatay’ın Payas ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehidin cenazesi ilk olarak Karacami Mahallesi’ndeki baba ocağına getirilerek helallik alındı. Daha sonra uğurlama töreni için Payas Asri Mezarlığı’na götürüldü. Burada Şehitlik Cami’nde düzenlenen törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hatay Valisi Erdal Ata, şehidin ailesi askeri erkan ve binlerce kişi katıldı.

Törende şehit oğulunun tabutuna sarılan annesi Nurten Gökçe ağıt yaktı. Babası Mustafa Gökçe’yi ise Bakan Faruk Özlü, Hatay Valisi Erdal Ata teselli etti. Şehidin kardeşleri Hakan, Melike ve Merve Gökçe de “Canımın içi” diye gözyaşı döktü.

Bekar olan şehit Mustafa Ozan Gökçe’nin cenazesi kılınan cenaze namazının ardından caminin yanındaki şehitlikte toprağa verildi.

ISPARTA’DA 10 BİN KİŞİ TARAFINDAN UĞURLANDI
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol’un cenazesi, memleketi Isparta’da yaklaşık 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Açıkkol, için memleketi Isparta’da cenaze töreni düzenlendi. Ulu Camii’nde kılınan cuma namazı sonrası 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AKP Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Isparta İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan, Isparta Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın, askeri erkân, şehidin babası Durmuş (55), annesi Keziban, kız kardeşi Mihriban, erkek kardeşleri İhsan (20) ve Emirhan Açıkkol (7) ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Cenaze törenine, Afrin’de 3 Şubat’ta şehit düşen Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın babası Hilmi Yılmaz da katılarak, aileye başsağlığı diledi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Açıkkol Ailesi’nin yanına giderek başsağlığı dileğinde bulundu.

‘AĞABEYİNİN KAMUFLAJINI GİYDİ’
Şehidin kardeşi İhsan Açıkkol, ağabeyinin kamuflajını giyerek cenaze namazında saf tuttu. Şehidin küçük kardeşi Emirhan Açıkkol ise tören öncesinde Türk bayrağına sarılı tabutun başına gelerek ağabeyinin fotoğrafını öptü. Anne Keziban Açıkkol da tabuta sarıldı, uzun süre gözyaşı dökerek öptü.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftü Vekili Mevlüt Şahiner tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Namazdan sonra baba Durmuş Açıkkol, oğlunun tabutuna sarıldı. Bir süre bu şekilde duran Durmuş Açıkkol’u yakınları ve askeri yetkililer teselli etmeye çalıştı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, ardından tören mangası tarafından top arabasına taşındı. Bir süre top arabasıyla götürülen şehidin cenazesi, ardından cenaze aracıyla Garnizon Şehitliği’ne götürülerek toprağa verildi.

‘AFRİN’E ŞEHİT OLMAYA GİDİYORUM’
Bekâr olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol’un geçen hafta çarşamba günü ailesini ziyaret ettikten sonra Afrin’e gittiği belirtildi. Şehidin yakın arkadaşları, Burhan Açıkkol’un harekâta gitmeden önce yaptığı konuşmalarında ‘Afrin’e şehit olmaya gidiyorum’ dediğini söyledi. Şehidin odasında ‘Gayret bizden, zafer Allah’tan’ yazısının yer aldığı kaydedildi.

Şehit Rıdvan Çevik, memleketi Van’ın Erciş ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazenin cami avlusuna getirilmesi sırasında şehidin annesi Leyla, babası Zeynel Abidin, kardeşleri ve nişanlısı Seda Derin tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği Afrin harekatınde dün şehit olan 8 askerden biri olan Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik için memleketi Erciş ilçesinin Çınarlı Mahallesi’nde bulunan Hazreti Ömer Camisi önünde tören düzenlendi. Törene Ulaştarma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Van Asayiş Kolordo Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, polis ve askeri yetkililer ile yaklaşık 7 bin kişi katıldı.

AİLESİ VE NİŞANLISI TABUTA SARILARAK AĞIT YAKTI
Cuma namazı öncesi Van’dan helikopterle Erciş ilçesine getirilen Şehit Jandarma Onbaşı Çevik’in cenazesi, cami avlusuna götürüldü. Bu sırada gelen babası Zeynel Abidin, annesi Leyla, iki kardeşi ve nişanlısı Seda Derik, tabuta sarılarak ağıtlar yaktı, gözyaşı döktü. Şehidin yakınlarını askeri yetkililer, teselli etmeye çalıştı. Şehit cenazesi, cuma namazına müteakip, kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşındıktan sonra aynı mahallede bulunan Çınarlı mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

EVLİLİK HAZIRLIKLARI YAPIYORDU
Afrin’de şehit düşen 1’i kız 3 kardeşin ikincisi olan Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik’in 4 ay önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı belirtilirken, 4 gün önce İzmir’den Afrin’e gittiği sırada babası Zeynel Abidin ile telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Babasının, “Oğlum gerekirke istifa et gitme” sözüne tepki gösterip üzülen Şehit Çevik, şehitlik mertebesinin herkese nasip olmayacağını, gerekirse kendisini de Afrin’a giderek şehit olacağını babasına söylediği belirtildi.

ŞEHİDİN BABASINI BAKANLAR SOYLU VE GÜL TESELLİ ETTİ
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Eskişehirli Uzman Çavuş Recep Çetin naaşı sabah saatlerinde Eskişehir'e ulaştı. Uzman Çavuş Çetin’in Reşadiye Camii’ne getirilen al bayrağa sarılı tabutu başında cenaze namazı öncesinde dualar edildi. Evli ve henüz 1.5 aylık kızı bulunan Recep Çetin’in ailesi, taziyeleri kabul etti. Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından top arabasına konulan şehit Recep Çetin’in naaşı, toprağa verileceği Kanlıpınar Şehitliği’ne uğurlandı.

ACILI AİLEYİ BAKANLAR TESELLİ ETTİ
Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin’in Eskişehir’de kılınan cenaze namazına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, şehidin ailesini teselli etti. Acılı babanın koluna girerek sakinleştiren Bakanlar, cenaze namazını baba ile yan yana kıldılar. Şehidin al bayrağa sarılı tabutu top arabasına konulduğu sırada oğluna son kez sarılan baba Eyüp Çetin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından sakinleştirildi. Bakan Soylu ve Gül, geçiş töreni esnasında da baba Çetin’i bir an olsun yalnız bırakmayarak teselli etti.

Cenaze törenine; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, şehidin yakınları, sevenleri ve binlerce Eskişehirli katıldı.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/afrin-sehitleri-memleketlerine-ugurlandi-2259621/

752

358

524

145

142

7541
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Atatürk'ün ilginç anıtlarından biri (Ermenek'deki doğal kalenin-dağın zirvesinde) Mar 4, 2018

İlçenin önde gelenleri(!) yöreyi tanıtan vidyoya bu anıtı koymamışlar!. Birilerine yalakalık yapmayın leeen diyerek Toroslardan haykırıyorummmm. Benden kurtulamazlar. Yayınlıyorum, herkes görsün...

Memleketimden birkaç resim

Atatürk, Ermenek kalesinde
3

2

1

Ermenek merkez
5

Ermenek civarı
4
---

Ermenek yöresi fotoğrafları

zeyve pazarı

Untitled_Panorama1

Gökçeseki-Ören-Yeri

görmel

Mennan-Kalesi

000 KAYAK MERKEZI

4_145

000 DAG MANZARA

000 nadire kanyonu 2

112A0377

112A0112

21

25

147

52

.
.
.

Türkiye (fiziki harita)
25

[Edited at 2018-03-05 04:22 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Toprak, gökyüzü ve bulutlar (cinatlı yolculuklardan) Aug 6, 2018

20160502_071932

*-*20160502_071929

*-*20160502_082325

*-*20160502_082310

*-*20160502_082319

*-*20160502_072456

*-*20160502_091254

*-*20160502_094325

*-*20160502_082340

*-*20160502_092340

*-*20160502_101444

*-*20160502_091311

*-*20160502_101456

*-*20160502_094310

*-*20160502_094342

*-*20160502_101448

*-*20160502_101453

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Bulutlar anlatsın, biz yorumlayalım (Cinatlı yolculuklardan) Aug 9, 2018

20160504_073503

Copy Code To Clipboard
20160504_073515

Copy Code To Clipboard
20160504_073453

Copy Code To Clipboard
20160504_070545

Copy Code To Clipboard
20160504_073550

Copy Code To Clipboard
20160504_063955

Copy Code To Clipboard
20160504_064037

Copy Code To Clipboard
20160504_080352

Copy Code To Clipboard
20160504_080416

Copy Code To Clipboard
20160504_085937

Copy Code To Clipboard
20160504_085022

Copy Code To Clipboard
20160504_090001

Copy Code To Clipboard
20160504_085944

Copy Code To Clipboard
20160504_090343

Copy Code To Clipboard
20160504_090359

Copy Code To Clipboard
20160504_090421

Copy Code To Clipboard
20160504_090914

Copy Code To Clipboard
20160504_092033

Copy Code To Clipboard
20160504_090413

Copy Code To Clipboard
20160504_092039

Copy Code To Clipboard
20160504_090925

Copy Code To Clipboard
20160504_092058

Copy Code To Clipboard
20160504_093121

Copy Code To Clipboard
20160504_093110

Copy Code To Clipboard
20160504_093134

Copy Code To Clipboard
20160504_092044

Copy Code To Clipboard
20160504_093155

Copy Code To Clipboard
20160504_094300

Copy Code To Clipboard
20160504_102715

Copy Code To Clipboard
20160504_094313

Copy Code To Clipboard
20160504_103006

Copy Code To Clipboard

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Yenilenen Karaman-Ermenek yolunda hedef Bucakkışla idi... Aug 12, 2018

(Foturafların hepsini bugün çektim - 12 Ağustos 2018)

Sabah 11 gibi yola çıktığımdan dolayı geç kaldım ve inişi-çıkışı-yokuşu bol yolda ilk kez pedal çevirdim (Hedef Konya olaydı rahat varırdım- dümdüz yol olduğu için) Narlıdere köyünün sapağına kadar vardım, oradan torosların muhteşemliğini seyrettim bir süre. Bu güzergahta Karaman-Ermenek 110 km. Diğer yolda Karaman-Konya yine 110 km ama yol özellikleri çok farklı. Bucakkışla'dan Göksu
... See more
(Foturafların hepsini bugün çektim - 12 Ağustos 2018)

Sabah 11 gibi yola çıktığımdan dolayı geç kaldım ve inişi-çıkışı-yokuşu bol yolda ilk kez pedal çevirdim (Hedef Konya olaydı rahat varırdım- dümdüz yol olduğu için) Narlıdere köyünün sapağına kadar vardım, oradan torosların muhteşemliğini seyrettim bir süre. Bu güzergahta Karaman-Ermenek 110 km. Diğer yolda Karaman-Konya yine 110 km ama yol özellikleri çok farklı. Bucakkışla'dan Göksu ırmağının bir kolu geçmekte, zeytinlikleri, incirleri meşhurdur yörede, güya onların resimlerini de çekecektim... Hedefe ramak kala yoruldum ve döndüm, zaten foturaf çeke çeke gittim. Söz arkadaşlar, Göksu'nun Bucakkışla'dan geçen kolunu da göreceğim ve sizlere aktaracağım.

Sonraki aşamada hedefim 1 günde; dönemeci, yokuşu bol bu yoldan Ermeneğe ulaşmak. İncir mevsimine yetişebilir miyim bilemiyorum. Sağlık olsun.

Yolda nohut yolan hemşehrilerimin yemek davetine katıldım, uzun uzun konuştuk, artık o nohut tarlasından geçerken meyvelerini rahatça yiyebileceğim bir armut ağacı var. Birisi dünyasını değiştirmiş köyün birinde, nohut tarlasına 2 kasa etliekmek geldi cenaze yemeğinden, onları da yedik. Israr ettiler odun ateşinde yapılan çaya da kal diye ama kalamadım... Çantamı ev yufkası, mayalı ekmek, armut ve etliekmekle zorla doldurup beni yolcu ettiler. Cömert ve yüreği zengin çok insanımız var demekki daha... Teyzenin biri fesbuk sayfası bile açmış...

Sulaması iyi olan ve geniş düzlüklere sahip ova kesimini de bir ara resimleyeceğim (millet para da para diye ovayı mısıra boğmuş bu yıl... Türk suyu bol bulunca mısır ekermiş parası eyi diye Monokültür çok berbat bişey tarımda da, siz benim güldüğüme bakmayın...).

ADO_NOT: Ermenek yöresi deyince Ermenek-Başyayla-Sarıveliler hep birlikte akla gelir. Siyasi saiklerle ilçe yapılan Başyayla ve Sarıveliler, Ermenek yöresiyle birdir. Bu şuna benziyor İzmir-Karşıyaka'yı 3'e bölüp ilçe sayısını artırmak gibi bişey işte.

Yola düştüm, gidiyorum güneye doğru...
012

Manzara
013

Manzara
006

Manzara
010

Manzara
019

Manzara
004

Manzara
009

...
014

...
021

...
020

...
015

...
026

Yabani armudun aşılanmasıyla elde edilen "sarı armut"
022

Yol
024

Bademler olmak üzere
029

Üzümler
027

Yayılarak keyif yapan "sefa pezevengi" bir at
034

Nohut tarlası
025

Üzüm bağı
030

Yokuş aşağı ufukta Karaman ovası
041

Badem ağacı
028

Yaban eriği, şekere iyi geldiği söylendi dün bana...
036

Traktör kasasında patoza götürülmeyi bekleyen nohut yığını
044

Nohut kalite kontrolü
045

İl merkezine doğru geri dönüş yolculuğu...
039

Toroslara doğru...
048

Berekete dayanamayan armudun yükten kırılan dalları...
046

Badem ağacı ve üzüm bağı
031

Adam ne ararsan dikmiş...
037

Sarı şeyler nohut, arkası üzüm bağı
055

Nohut tarlasının ortasında dağ armıdına (yabani armut) vurulan aşıyla sarı armuda dönüşen ağaç, berekete dayanamamış ve bir kısım dalları yükten kırılmış...
047

Kayalıklar
054

Gündöndüren-nohut kardeşliği, nohutlar yolunmuş, ayçiçekleri sıralarını beklerken...
058

Arkada muhteşem toroslar
060

"Ekşikara" cinsi üzüm
057

Çin sermayesi galiba buralara mermere gelmiş...
068

Yolunmaya hazır, olmuş nohutlar...
052

Narlıdere köyüne ayrılan yol. Buradan geri döndüm, arkada dumanlı muhteşem toroslar, fotoğrafta pek belli olmuyor...
061

Hepisi birarada bir bahçe...
070

Toroslara doğru
059

Toroslara doğru...
076

Töymeken (tohumeken); gerçekten de bu bitki sürekli tohum ekmekle meşguldür. Siz buna "semizotu" diyorsunuz. Bu yabanisi, daha ekşi ve lezzetli olur.
073

Kır sofrasında yufka ekmeğe domates dürme keyfi, olmazsa olmazı tuzzz tabii ki. Biber de varıdı.
074

Karatohum (soğan tohumu) soğanın erkeği kırılmazsa -eski cins tohumdan olan- tohumları böyle oluşur ve buna karatohum denir buralarda. Karatohum ekilince soğanın küçüğü "göğer" olur. Bir yıl sonra göğer dikilince tam soğan olur. Artık yenilen tüm soğanlar (% 90 ?) tohumdan bir yılda yumruk büyüklüğünde soğan olacak şekle getirildi endüstri tarafından...
072

Güneş ikindi üzeri Hacıbaba dağının tam üstünde batıya doğru inerken
077

Yerbağ (ekşikara cinsi üzümler)
056

Batı yönündeki Hacıbaba dağı ve Özyurt tepesi
075

Koparıp yerdim ama kıyamadım...
071

Büyük elma bahçelerinden biri daha...
078

Olmak üzere olan cevizler
083

Burası küçük bir bahçe, adam/kadın üşenmemiş ne varsa ekip-dikmiş, domates ve biberlerini yufka ekmeğe dürüp yediğim yer...
069

İkindi üzeri yol kenarındaki ceviz bahçesinden...
081

Elma ağaçları yakın çekim
085

Elmalar elmalar...
086

Bir elma bahçesinde farklı cins elmalar yan yana
080

Mısır tarlası yakın çekim
089

"Paraya hücum" ova girişinde uçsuz bucaksız yeni moda mısır tarlaları
088

Sayısız elma bahçelerinden biri...
084

Yol kenarındaki ceviz ağaçlarından biri
082

1 ay sonra toplanacak elmalar
087

[Edited at 2018-08-13 13:39 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
... Aug 17, 2018

Türkiye'nin olmayan tarım politikası (Karaman Yollarbaşı (İlisıra) köyü örneğinden bir genelleme...

(Aşağıdaki foturafları bugün çektim -17.08.2018)

Yollarbaşı (İlisıra) köyü Karaman'ın büyük yerleşimlerinden. Kısa bir süre öncesine kadar belediyelik idi. Nüfusu 2000'in altına düşünce köy yapılmış, "köy" yapılmakla kalmamış, devlet; itfaiye, cankurtaran ve diğer araçları toplayıp götürmüş !!!

Yani a
... See more
Türkiye'nin olmayan tarım politikası (Karaman Yollarbaşı (İlisıra) köyü örneğinden bir genelleme...

(Aşağıdaki foturafları bugün çektim -17.08.2018)

Yollarbaşı (İlisıra) köyü Karaman'ın büyük yerleşimlerinden. Kısa bir süre öncesine kadar belediyelik idi. Nüfusu 2000'in altına düşünce köy yapılmış, "köy" yapılmakla kalmamış, devlet; itfaiye, cankurtaran ve diğer araçları toplayıp götürmüş !!!

Yani acil bir durumda merkez ilçeye bağlı olduğu için Karaman'dan itfaiye, cankurtaran beklenecek... İşin ilginci o araçları ve teçhizatlarını yurtdışında yaşayan Yollarbaşılı insanlar aralarında yardımlaşarak almışlarmış...

Yani bizleri yöneten devletlu idarecilerimiz, köyleri bir an önce boşaltın da bu verimli arazileri büyük tarım şirketlerine peşkeş çekelim mi demek istemektedir acaba??? Monokültür bitkiler ekilsin, otkırıcı ilaçlarla o monokültür bitkileri daha da fazla zehirlensin ve siz bunları afiyetle yiyin ey halk mı denmek istemektedir. Kulağıma gelenlere göre ova tarafında çok geniş verimli toprakları büyük holdingler kapatmaya çalışıyorlarmış...

Karaman ilinin genelinden yurtdışına 1960'lardan beri bilinçli-bilinçsiz büyük göçler olmuş. Herşey Karaman çarşısının yanıp kül olması ve o yıllarda TBMM'ce çıkarılan bir yasa ile yangın mağdurlarına Hollanda'ya çalışmaya gitmede öncelik tanınması (pozitif ayrımcılık) ile başlamış. Sonrası malum büyük bir moda ve dünyanın her yerine "kalktı göç eyledi avşar elleri". Zaten o yıllarda dağlık kesim insanlarının (ailem ve akrabalarım) yurtdışına çalışmaya gitmekten başka çareleri yoktu, onları anlıyorum ve hak veriyorum. Ama bunca geniş toprakları olan ova düzlüklerinde yaşayanlara ne demeli bilemedim... Galiba göçerlik hepimizin ruhunda var...

Geçenlerde bu Yollarbaşı köyünün dağa yakın yerlerinde "dereboyu" denilen yeri keşfetmiş ve çok beğenmiştim. Mevsimi geçmeden o bitkileri (bir kısmını) fotoğraflamamak olmazdı. Bugün üşenmeden gittim ve foturafları çektim geldim. Beni hüzünlendiren, "dereboyu" denilen mevki köyün 40-50 yıl önce sulanan bölgesi imiş (şimdi çoğu yerde sulama yapılabiliyor). Onca emek çekilen yerler %85-90 oranında terkedilmiş dense yeridir. Bu Türkiye'nin çok yerinde de böyle...

Aşağıda Yollarbaşı köyünün iki farklı görünümünü bulacaksınız. Beğeneceğinizi umuyorum. Resim yazılarını da bu akşam eklerim... (ekledim).

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

YOLLARBAŞI 1

"Yaz elması" erken olan, ticari olmayan elma türlerinden bir tür021

İğdeler olmak üzere
025

"Kuşburnu"... olmasına daha bayağı var. Normalde bu bitki yabani bir gül çeşididir, gülünü döktükten sonra yavaş yavaş "kuşburnu"na dönüşür
019

Bu resimde, toplanma zahmetine katlanılmadığı (!) için geçen yılın ürününden öylece kalakalan kapkara bademleri görmek mümkün
020

Bilenler bilir, tarlada taşlarla yapılan, odun ateşi yakılan ocak. Üstünde isli çaydanlıkta odun ateşinde çay ne de güzel giderdi, olsa da içsek...
026

Bildiğiniz "çıtlık" çocukluğumun harika kokulu çerezi, denemeyenler bi denesin derim, baharatçılarda bulunabilir...
029

Bakımlı bağın üzüm salkımları
027

Bakımlı üzüm bağı
024

Taşların üzerinde harika "irikara" üzümleri, kendi başına yetişmiş
031

Çıtlık çalısı/bitkisi
028

Bakılma gereği duyulmayan bağın hali
030

Ender bakımlı bağ/bahçelerden biri
033

Bu da kuşburnu
032

Bademler olmuş
037

Bakımsızlığa rağmen inadına yaşayan üzüm çubuğu
035

Badem038

Badem ağacına sarılan üzüm çubuğu
036

Artık buraya bakılma gereği duyulmaması hüzün verici...
034

En az 40 yıllık elma ağacı ve kendisine sarılan dostu üzüm çubuğu
039

Böğürtlen...041

Ender bakımlı bahçeciklerden (badem-ceviz ağırlıklı bitkiler)
042

Böğürtlen
040

Deli fındık (aşılanmamış fındık=yabani fındık)
043

Burada erik ile bir diğer bitki sarmaş dolaş olmuş ama aşırı ışıktan diğer bitkiyi seçemedim...
044

Böğürtlenler yiyin bizi diyor
046

Bu böğürtlen çiçek açmaya devam ediyor, kasım ayına kadar meyve vermeye azmetmiş
048

Böğürtlen
045

Yine azimli böğürtlenlerden
047

Elma-badem kardeşliği
049

Meşe palamudu-üzüm çubuğu kardeşliği
052

En önde kavak ağacı-üzüm çubuğu kardeşliği
053

...051

Kuşluk vakti etliekmek fırının hemen yanındaki yavrucaklar öğünlerini beklerken
002

Şakayla hav hav dedim kaçma gel güzelim gel
001

Dut ağacı
050

Yorumsuz
003

Yorumsuz 004

Boşvermişlikten yola taşan üzüm çubukları
054

Damla sulama hortumu "sargacı"
007

Sulama şeysileri (dükkanın birinde)
005

Kütüphane ya kapanmış ye da çok ihmal edilmiş (Yollarbaşı köyü) sormayı unuttum
008

Yorumsuz
006

...
009

Yüzüstü bırakılan bahçelerden/bağlardan biri
011

Kayısı ağacı
010

İnadına yetişen üzümlerden
014

Yaşayacağım diyenlerden
013

...
012

Armut
015

Bademler olmuş
017

Unutulmuşluğa rağmen inadına ayakta, inadına meyve veren alma ağacı
016

Önde kiraz ve alma
018

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

YOLLARBAŞI 2

"Köyün üst kısmında kuru tarım yapılan alan, buğdaylar çoktan kaldırılmış057

Buğdaylar çoktan kaldırılmış...
060

Buğdaylar çoktan kaldırılmış...
059

Buğdaylar/nohutlar çoktan kaldırılmış...
062

...
058

Önde saman balyaları, arkada zor seçilen uzaklıkta mısır tarlaları
063

Kuru tarım kısmı sona ermiş
056

Salkım söğüdün gölgesinde, çeşme başında
065

Köyün hemen içine doğru dev mısır tarlaları
064

...055

Yine Yollarbaşı -uçsuz bucaksız mısır tarlaları067

Biçilmiş tarla
061

Yollarbaşından Karaman'a doğru, eski yol güzergahına yeni yapılan yollardan (Konya yolu)
070

Şehre yaklaşırken önde elma fidanlığı, arkasındaki dev yeşillik olduğu gibi mısır...
073

Yükünü tutmuş bir erik ağacı074

Uçsuz bucaksız Karaman ovası072

Gene Yollarbaşı köylülerinin mısırları. Mısır parasıyla kesin şehirden yeni evler alacaklardır
068

Ön taraf biçilmiş ekin tarlası, arkası gompile mısır (Yollarbaşı)
069

[Edited at 2018-08-18 06:55 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Karaman ovası... Aug 19, 2018

--(Aşağıdaki foturafları bugün bisikletle gezerkene çektim 19.08.2018)--

Karaman ovası büyük ölçüde sulanabilen bir ovadır. Yöredeki Çumra ve Ereğli ovaları ile birlikte gerek üretilen ürün çeşitliliği gerekse sulu tarım olanakları bakımından Türkiye'de stratejik öneme sahip düzlüklerdendir.

Gönül ister ki daha planlı ve bilinçli tarım yapılsın... Tüm ovayı bisikletle gezmek zaman fakiri bir dilmaç olarak ne yazıkki mümk
... See more
--(Aşağıdaki foturafları bugün bisikletle gezerkene çektim 19.08.2018)--

Karaman ovası büyük ölçüde sulanabilen bir ovadır. Yöredeki Çumra ve Ereğli ovaları ile birlikte gerek üretilen ürün çeşitliliği gerekse sulu tarım olanakları bakımından Türkiye'de stratejik öneme sahip düzlüklerdendir.

Gönül ister ki daha planlı ve bilinçli tarım yapılsın... Tüm ovayı bisikletle gezmek zaman fakiri bir dilmaç olarak ne yazıkki mümkün değil.

En azından güzel Türkiyemizin güzel bir yöresini karınca kararınca tanıtmaya çalıştım. 35-40-50 yıl öncesinden çok farklı bu ovalar. Su gerçekten de hayattır... Buralarda toprağım yok ama güzel şeyleri görünce kendiminmişçesine seviniyorum ve bazı bitkilere maşallah çekiyorum gözüm değmesin diye gezerken...

Sağım-solum mısır (para para:D
004

Darı darı -mısır mısır -para para paraaa...
006

...
001

...
005

aynısından...
007

bu yıl kesin mısırda TR şampiyonuyuz...
002

Copy Code To Clipboard
003

Copy Code To Clipboard
010

Copy Code To Clipboard
008

Copy Code To Clipboard
009

Copy Code To Clipboard
013

Copy Code To Clipboard
011

Copy Code To Clipboard
018

Copy Code To Clipboard
015

Copy Code To Clipboard
016

Copy Code To Clipboard
014

Copy Code To Clipboard
017

Copy Code To Clipboard
012

Copy Code To Clipboard
022

Copy Code To Clipboard
021

Copy Code To Clipboard
019

Copy Code To Clipboard
020

Copy Code To Clipboard
023

Copy Code To Clipboard
027

Copy Code To Clipboard
028

Copy Code To Clipboard
030

Copy Code To Clipboard
031

Copy Code To Clipboard
032

Copy Code To Clipboard
029

Copy Code To Clipboard
040

Copy Code To Clipboard
024

Copy Code To Clipboard
033

Copy Code To Clipboard
043

Copy Code To Clipboard
041

Copy Code To Clipboard
039

Copy Code To Clipboard
042

Copy Code To Clipboard
045

Copy Code To Clipboard
046

Copy Code To Clipboard
049

Copy Code To Clipboard
047

Copy Code To Clipboard
051

Copy Code To Clipboard
048

Copy Code To Clipboard
044

Copy Code To Clipboard
052

Copy Code To Clipboard
050

Copy Code To Clipboard
054

Copy Code To Clipboard
057

Copy Code To Clipboard
055

Copy Code To Clipboard
053

Copy Code To Clipboard
059

Copy Code To Clipboard
058

Copy Code To Clipboard
061

Copy Code To Clipboard
065

Copy Code To Clipboard
060

Copy Code To Clipboard
064

Copy Code To Clipboard
056

Copy Code To Clipboard
063

Copy Code To Clipboard
068

Copy Code To Clipboard
062

Copy Code To Clipboard
066

Copy Code To Clipboard
070

Copy Code To Clipboard
067

Copy Code To Clipboard
073

Copy Code To Clipboard
072

Copy Code To Clipboard
071

Copy Code To Clipboard
069

Copy Code To Clipboard
074

Copy Code To Clipboard
075

Copy Code To Clipboard
077

Copy Code To Clipboard
076

Copy Code To Clipboard
080

Copy Code To Clipboard
082

Copy Code To Clipboard
084

Soğan tarlası
078

Dev elma bahçesi
081

Yeni modamız mısır
085

Elma bahçesi
083

Soğan tarlasından...
079

---
Bunlar da yolculuk ganimetlerim. Unutmadan fotu. çekeyim dedim. Birkaçı ağaçtan, birkaçı yere henüz düşenlerden, erikler zaten yensin diye dikilmiş bahçe kenarlarına... 12797

[Edited at 2018-08-19 14:08 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
~ Oct 5, 2018

--Alıntı--

Kahramanlara kalleş pusu

Uğur ERGAN - ANKARA 04.10.2018 - 22:32, Son Güncelleme: 04.10.2018 - 22:32

3

*-*2

*-*4

*-*1

*-*7

*-*10

*-*8

*-*9

*-*14

*-*11

*-*16

*-*15

*-*13

*-*12

*-*17

Batman’dan dün sabah yine yürekleri yakan bir haber geldi. Teröristlerin Gercüş’te yola tuzakladıkları bombayı saat 06.00 sıralarında patlatmaları sonucu 8 kahraman şehit oldu, 1 asker de ağır yaralandı. Patlayıcının çok güçlü olduğu, bu nedenle zırhlı personel taşıyıcının çok ciddi hasar aldığı ifade edildi . Düzeneğin yakın zamanda kurulup tuzaklandığına dair yolda henüz bulguya rastlanmadı.

Güvenlik kaynakları, bombalı düzeneğin yıllar önce yolun altına yerleştirilmiş yani uykuya bırakılmış olabileceğini, kısa süre önce de kablo uzatılarak patlatılmaya hazır hale getirildiğini değerlendiriyor. Batman ve civarında uzun zamandır terör saldırısı olmadığına dikkat çeken güvenlik kaynakları, bölgede uykuya bırakılmış bombaların bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

İZMİR - ÖMER YİĞİT ULUS: DÜĞÜN İÇİN İZİN ALMIŞTI

İZMİRLİ Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus (28), önceki akşam operasyon öncesi babası Yücel Ulus’u arayarak dayısının oğlunun cuma günü yapılacak düğünü için izin aldığını ve operasyondan sonra yola çıkacağını söyledi. Annesiyle de konuşan Ulus, sağlığının iyi olduğunu ve kendisini merak etmemelerini istedi. Dün sabah Ulus’un şehit olmasının ardından ailesine acı haber verildi. Yücel Ulus oğlunun şehit olduğunu öğrenince fenalaşıp bayıldı. 6 yıl uzman çavuşluk yaptıktan sonra astsubaylığa geçen ve bekâr olan şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin kardeşi Çağrı Ulus’un da astsubay olduğu ve İzmir’de görev yaptığı belirtildi.

ANTALYA - ALİ HEKİM: 25 GÜNLÜK EVLİYDİ

ŞEHİT Jandarma Uzman Çavuş Ali Hekim (27), 9 Eylül’de Arzu Hekim’le evlenmişti. Bir haftalık iznin ardından da birliğine teslim olmuştu. Antalya’nın Aksu ilçesindeki gecekonduda yaşayan Ayşe ile Hasan Hekim çiftine, oğullarının şehit olduğu haberi, dün sabah saatlerinde askeri yetkililerce verildi. Şehit ailesinin evine Türk bayrağı asıldı, Aksu Belediyesi ev önünde taziye çadırı kurdu. Şehit Hekim’in cenazesinin memleketi Isparta’da toprağa verileceği bildirildi.

Kahramanlara kalleş pusu
BALIKESİR - OKAN DİNÇER: PAZARTESİ İZİNDEN DÖNMÜŞTÜ

Bekâr olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer’in (29) Balıkesir’in Bigadiç ilçesine bağlı Bademli Mahallesi’ndeki evine acı haberi Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu verdi. Anne Arife ve baba Tezcan Dinçer haberle birlikte büyük acı yaşadı. Şehidin kardeşi Oktay Dinçer’i Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar teselli etti. Şehidin pazartesi günü iznini tamamlayıp görevine döndüğü bildirildi.

ANKARA - ÖZGÜR CAN İNCE: EVİ BAYRAKLARLA DONATILDI

ŞEHİT olan askerlerden Uzman Çavuş Özgür Can İnce (26), Ankara Etimesgut’ta ailesiyle yaşıyordu. Askeri yetkililerden oğullarının şehit olduğu haberini alan baba Ömer ve annesi Sündüz İnce, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin anne ve babasını jandarma, polis ve sağlık ekipleri sakinleştirdi. Şehidin ailesinin oturduğu bina Türk bayraklarıyla donatıldı.

Kahramanlara kalleş pusu
ESKİŞEHİR - NEŞET GÖK: KARDEŞİ ‘ŞEHİT OLURSUN’ DEMİŞ

JANDARMA Uzman Çavuş Neşet Gök’ün (25) şehit olduğu haberi Eskişehir’in Emek Mahallesi’nde yaşayan babası Turhan Gök ve annesi Nurcan Gök’e, eve gelen askeri yetkililer verdi. Gök’ün komşuları, şehidin 19 yaşındaki kardeşi Batuhan’ın bir süre önce Eskişehir’e izne gelen ağabeyi Neşet Gök’ün tekrar birliğine dönmemesini istediğini, döndüğü takdirde şehit olabileceğini söylediğini anlattı.

AMASYA - SÜLEYMAN AYDIN: TAYİNİNİ BEKLİYORDU

AMASYA Suluova’da yaşayan Fatma ve Niyazi Aydın çiftinin 3 çocuğundan biri olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın (29), iki yıl önce Dilek Aydın’la evlendi. Bir süredir PKK operasyonlarında görev alan Aydın, doğudaki mecburi hizmetini tamamlamış ve batı illerinde görev yapmak üzere tayinini bekliyordu. Aydın’ın şehit olduğu saatlerde anne ve babası hastanede diş tedavisi görüyordu. Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ve Belediye Başkanı Fatih Üçok, aileyi evde bulamayınca yakınlarının aracılığıyla eve dönmelerini istedi. Oğullarının şehadet haberini alan anne ve baba fenalaşınca sağlık görevlileri müdahale etti.

KIRIKKALE - YAHYA ŞEN: GATA’YA GÖTÜRÜLÜRKEN YOLDA ŞEHİT OLDU

Saldırıda ağır yaralanan Uzman Çavuş Yahya Şen, uçakla Ankara’daki GATA’ya getirilirken yolda şehit oldu. Bekar olan Şen’in acı haberi Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesi Akacakavak köyünde oturan ailesine verildi.

Hain saldırıda yaralanan Muhammet Salih Akyüz’ün tedavisi ise sürdürüyor.

Kahramanlara kalleş pusu
SAMSUN - UĞUR GÖKSU: AMCAYA GÖZYAŞI

SAMSUNLU şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu (29), yaklaşık 1 yıl önce Nesrin Atağ’la nişanlanmıştı. Göksu, nişanlısıyla sık sık telefonla konuşuyor ve mecburi doğu hizmeti sonrası yapmayı planladıkları düğünün hazırlıkları hakkında bilgi alıyordu. Şehit olmadan bir gün önce de Nesrin Atağ’la konuşan Uğur Göksu, sabah operasyona çıkacaklarını söyleyip her operasyon öncesi yaptığı gibi helallik istedi. Göksu’nun şehit olduğu haberi Ladik ilçesinde yaşayan babası Arif ve annesi Fidase Göksu ile 4 kardeşine ilçe yöneticilerince verildi. Şehidin yeğeni Halil Göksu amcası için gözyaşı döktü. m DHA

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/sehit-atesi-7-ocaga-dustu-2662286/
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kahramanlara-kalles-pusu-40977198

[Edited at 2018-10-05 03:17 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Kedi yavruları, çay-simit, Topalosman, pazar kurulurken (Karaman)... Oct 20, 2018

Kedi yavruları (biri kız biri erkek iki yetim kardeş artık 6 aylık oldular) + çay-simit, Topalosman... cumartesi pazarı kurulurken... Demin 8 sularında evden çektim ...

(6 dakka) Vidyonun yeri: https://youtu.be/Azd8RI0a2SA

... See more
Kedi yavruları (biri kız biri erkek iki yetim kardeş artık 6 aylık oldular) + çay-simit, Topalosman... cumartesi pazarı kurulurken... Demin 8 sularında evden çektim ...

[Edited at 2018-10-20 05:56 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Neden bu işi yapıyorum... devam Oct 22, 2018

İnsanları ezmemek, haklarını çiğneyerek holding çıkarlarını savunmamak için de pavlıka, sanayi, lojistik, şurada-burada kariyer işlerine hiç bulaşmadım...

Sosyal işlere fazlasıyla bulaştım; Ülkü Ocakları üniversite başkanlığı (Rahmetli Alparslan Türkeş zamanında), İspanya'da mültecilerle ilgili sosyal sorumluluk işleri, yine Bask bölgesinde 1 ton sosyal işler; EAJ-PNV'de görev alan ender yabancılardandım. Türk MHP'sine küsmüştüm o zamanla
... See more
İnsanları ezmemek, haklarını çiğneyerek holding çıkarlarını savunmamak için de pavlıka, sanayi, lojistik, şurada-burada kariyer işlerine hiç bulaşmadım...

Sosyal işlere fazlasıyla bulaştım; Ülkü Ocakları üniversite başkanlığı (Rahmetli Alparslan Türkeş zamanında), İspanya'da mültecilerle ilgili sosyal sorumluluk işleri, yine Bask bölgesinde 1 ton sosyal işler; EAJ-PNV'de görev alan ender yabancılardandım. Türk MHP'sine küsmüştüm o zamanlar... İyiki "Bask MHP"sine transfer olmuşum, çok şey öğrendim oralarda...

Özgürlük: İşte aşağıdaki fotoğrafları demin evimden çektim. İstediğin vakit beğendiğin manzarayı fotoğraflamak da bir özgürlüktür. Para babalarının bitmek-tükenmek bilmeyen para hırslarının esiri olmadım ya. Para hırsının sonu yok. Çok mütevazi koşullarda geçinebilecek kadar kazanayım, kafama göre gezebileyim, şiir yazmaya ilham alacak kadar zamanım olsun, düşünmeye boş vaktim olsun, yazmaya zaman bulabileyim yeter. İşte bunlarla "kendimi gerçekleştiriyorum"...

2 villam, yatım, alikopterim, envai çeşit beton süsü dekorlarım, bankada 350 bin liram... olsa ne olacak da?? Hiç çalışmadan (paragöz çalışmayı kastediyorum, sosyal çalışmaları değil) dünyanın tüm dağlarını gezmek isterdim. Çok az bir parayla bisikletle dünya turuna çıkanlar da insan.

Paraya hükmetmeye çalışmak beyhude bir uğraştır. Bunu Warren Buffett de anlayacak...

Bencilliği, hepbanacılığı, acımasızlığı, "hiç zamanım yok"culuğu hiç ama hiç sevmedim ve sevmiyorum.

//Bu akşamüstü anı yakalayan foturafları sahip olduğum özgürlükle çektim örneğin///
*-*002

*-*004

*-*001

*-*005

[Edited at 2018-10-22 19:38 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Mevsimin ilk karı dağlara yağdı Oct 26, 2018

Pencereyi açtım ve mevsimin ilk karını Hacıbaba dağında foturafladım.

//Karaman (26.10.2018); dağlarda ilk kar, şehrin 30 km batısındaki Hacıbaba dağının kar manzarası. Şu an dağ manzarası görebileceğim başka bir açıklık yok, etrafım betonla çevrili...///001

*-*006

*-*004

*-*003

*-*002

*-*005

*-*002

[Edited at 2018-10-26 07:45 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Dil yerinde ağır" (olabilir) Nov 21, 2018

Karaman-Hollanda ilişkilerinden dolayı bu şehirde para eden 1. yabancı dil açık ara Hollandaca...

//Foturaflar bu sabahtan///2

*-*3

*-*6

*-*4

*-*1

*-*5

*-*8

*-*7

*-*9

[Edited at 2018-11-21 09:05 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
akşam üzeri (demin çektim - Karaman) Dec 14, 2018

*-*003

*-*002

*-*001

*-*006

*-*008

*-*004

*-*005

*-*007

*-*009

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Dağıtamadığım, elimde bulundurduğum... Dec 28, 2018

Dağıtamadığım (çoğunu dağıttım), elimde bulundurduğum, vazgeçemediğim birkaç dilsel eserle çektiğim çevirmenin akşam romantikliği resimleri... Daha demin.

*-*717

*-*1017

[Edited at 2018-12-28 21:20 GMT]

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Çektiğimiz, çekmediğimiz, paylaşmak istediğimiz resimler...

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »