Translation Glossaries from the Web

Search and contribute to this directory of translation glossaries online

1-4 of 4 results

Mobil iletişim teknolojisiyle ilgili kapsamlı denebilecek bir sözlük. Türkçe terminolojiden çok tanımlar sağlamaya yoğunlaşmış olsa da, birçok terimin Türkçe karşılığını, ayrıca akronimleri içeriyor.

Languages
English
Turkish
Turkish

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nin TÜBİTAK ve sektör işbirliğiyle 2004'te düzenlediği SİU (Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları) Kurultay çalışması kapsamında hazırlanmış geniş bir sözlük. 182 sayfalık indirilebilir PDF dosyası halinde. Ctrl+F işleviyle çift yönde kullanılabilir.

Languages
English
Turkish
English
Turkish

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkçe Tıp Dili Kurulu'nun hazırladığı Türkçe Tıp Dili Kılavuzu, hekimler ve tıp öğrencilerinin günlük sözlü ve yazılı iletişimindeki gereksinimlere göre hazırlanmıştır. İngilizce terimlerin yanı sıra Osmanlıca, Latince gibi eski dillere ait sözcüklerin yerine kullanılabilecek seçenekleri içermektedir.

... View more

Languages
Many languages

1973 yılında ilk yayımından bu yana, bilim dilimizde sürekli test edilen Türkçe aydınlatma terimleri, dilbiliminin ve aydınlatma tekniğinin gerekleri doğrultusunda gelişerek bugünkü durumuna gelmiştir.

Türkçede bu konuda tek yapıt olan AYDINLATMA SÖZLÜĞÜ, öğretim, çeviri, iletişim ve benzeri etkinliklerde dil birliği, kesinlik ve kolayl... View more

Languages
English
French
German
Turkish
English
French
German
Turkish

Your current localization setting

Galician

Select a language

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Procura de termos
  • Traballos
  • Foros
  • Multiple search