15 yrs ago
English term

English to Hungarian Marketing Sports / Fitness / Recreation futball
He debuted in Spartak on 15th March in a draw derby match against Torpedo-Metallurg and scored his first goal *** already in the second leg *** in a match against Ałanija Vladikavkaz lost by 1 to 2.

A Szpartakban március 15-én, a Torpedo-Metallurg elleni döntetlen eredménnyel zárult mérkőzésen debütált és első gólját *** already in the second leg *** az Alanija Vladikavkaz elleni, 1:2 arányban elveszített mérkőzésen szerezte.

A légkezelő berendezéseket gyártó cég marketing kiadványának (magazin) egyik cikke, fiúk, segítsetek, focimeccsre sose jártam!!!
Proposed translations (Hungarian)
5 +2 már a második fordulóban

Proposed translations

+2
4 mins
Selected

Tehát az első meccsen amikor pályára lépett nem rúgott gólt, a második meccsén viszont már igen.

--------------------------------------------------
Note added at 5 mins (2008-09-13 09:59:23 GMT)

leg = forduló

Note added at 17 mins (2008-09-13 10:11:28 GMT)

Még egy dolog:
Az angol mondatban a "derby" arra utal, hogy rangadóról volt szó. A magyar mondatból ez kimaradt.

...Torpedo-Metallurg elleni rangadó döntetlen eredménnyel zárult...

Note added at 1 hr (2008-09-13 11:40:18 GMT) Post-grading

rangadó vs mérkőzés

Tegyük fel, hogy van 12 csapat egy ligában. Mindegyik csapatnak le kell játszania néhány legalább 2 mérkőzést a másik 11 csapattal. No most, ha például a liga leggyengébbike játszik a liga első helyezettjével, akkor valószínű, hogy a meccsi szinvonala nem lesz túl magas. Ha viszont a liga első helyezettje játszik például a harmadik vagy negyedik helyezettel, akkor sokkal "rangosabb" találkozóra kerül sor. Innen a rangadó, ami a liga rangját adja meg. :)