DVX pomijanie tekstu
Thread poster: Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 15:46
Member (2010)
English to Polish
+ ...
Feb 19, 2011

Dzień dobry,
mam dość obszerny tekst do tłumaczenia z zaznaczonymi fragmentami, które mam pominąć i nie tłumaczyć, ale nie mogę ich wyciąć z tekstu, nie mogę rozbić pliku. Klientowi muszę dostarczyć plik, w którym moje tłumaczenie będzie poprzeplatane tymi nietłumaczonymi fragmentami.
Plik jest w Wordzie 2007. Czy istnieje jakaś opcja w Déjà Vu by w tworzonym projekcie te fragmenty do pominięcia w ogóle nie były widoczne, tzn. czy mogę je jakoś zaznaczyć
... See more
Dzień dobry,
mam dość obszerny tekst do tłumaczenia z zaznaczonymi fragmentami, które mam pominąć i nie tłumaczyć, ale nie mogę ich wyciąć z tekstu, nie mogę rozbić pliku. Klientowi muszę dostarczyć plik, w którym moje tłumaczenie będzie poprzeplatane tymi nietłumaczonymi fragmentami.
Plik jest w Wordzie 2007. Czy istnieje jakaś opcja w Déjà Vu by w tworzonym projekcie te fragmenty do pominięcia w ogóle nie były widoczne, tzn. czy mogę je jakoś zaznaczyć w Wordzie, tak by DVX je pomijał. Próbowałam ukrytą czcionką, ale to nie działa.
Wiem, że mogę zaimportować całość tekstu do DVX i po prostu zaznaczać linie "don't send" (jak to zwykle robię), ale przy tej ilości tekstu to sporo dodatkowego klikania i pilnowania by tekst w target nie uległ zmianie. Może jest jakiś sposób?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Ewa

[Edited at 2011-02-19 14:59 GMT]
Collapse


 
Wolfgang Jörissen
Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Dutch to German
+ ...
Ignore hidden text Feb 19, 2011

Zależy jak ten tekst jest zaznaczony w pliku Word. Jak Ci się udaje formatować wszystkie te kawałki, które nie musisz tłumaczyć, jako tekst ukryty, to możesz w DVX korzystać z opcji "Ignore hidden text". W ten sposób, nie zostaną importowane do projektu, a jednak pojawią się nadal po eksporcie w pliku.

Możesz mi wysłać ten plik prywatnie, to zobaczę co się da zrobić.


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 15:46
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dzięki! działa! Feb 19, 2011

Wolfgang Jörissen wrote:

Zależy jak ten tekst jest zaznaczony w pliku Word. Jak Ci się udaje formatować wszystkie te kawałki, które nie musisz tłumaczyć, jako tekst ukryty, to możesz w DVX korzystać z opcji "Ignore hidden text". W ten sposób, nie zostaną importowane do projektu, a jednak pojawią się nadal po eksporcie w pliku.

Możesz mi wysłać ten plik prywatnie, to zobaczę co się da zrobić.


działa! przetestowałam na próbnym tekście i działa dokładnie tak jak mi potrzeba! czyli nie widać w projekcie, ale widać po eksporcie.
Wolfgang, bardzo dziękuję za pomoc! Nie wiedziałam, że mam to zaznaczyć przy imporcie; wcześniej szukałam w Tools>Options i dlatego poległam.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
pozdrawiam, Ewa


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

DVX pomijanie tekstu






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »