Eksport pamięci z Wordfasta (import do Studio)
Thread poster: skowronek
skowronek
skowronek
Germany
Local time: 20:33
German to Polish
+ ...
Feb 3, 2011

Witam!

Mam problem banalny, a jednak bolesny. Jak wyeksportować pamięć z Wordfasta na użytek Studio? Jedyne, co do tej pory przyszło mi do głowy i wykonałam, to próba otworzenia od razu w Studio pliku pamięci z Wordfasta (.txt). W takim przypadku pojawia się jednak komunikat o niemożności załadowania tego pliku. ("Das Translation Memory "xxx" konte nicht geladen werden. Ungültiges Dateiformat - keine gültige Signatur gefunden"). Dodam, że plik ten już zmieniałam na
... See more
Witam!

Mam problem banalny, a jednak bolesny. Jak wyeksportować pamięć z Wordfasta na użytek Studio? Jedyne, co do tej pory przyszło mi do głowy i wykonałam, to próba otworzenia od razu w Studio pliku pamięci z Wordfasta (.txt). W takim przypadku pojawia się jednak komunikat o niemożności załadowania tego pliku. ("Das Translation Memory "xxx" konte nicht geladen werden. Ungültiges Dateiformat - keine gültige Signatur gefunden"). Dodam, że plik ten już zmieniałam na "unicode" poprzez otworzenie go w Wordzie i zapisanie go w "unicode". Nic to nie pomogło. Pozdrawiam i zachęcam do żywego udzielania odpowiedzi.
Collapse


 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 19:33
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Próbowałaś wyeksportować do tmx? Feb 3, 2011

Z tego co pamiętam Wordfast obsługuje eksport do TMX a Studio na pewno obsługuje import.

Pozdrawiam
S


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 20:33
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
Bardzo proste Feb 3, 2011

1) Instalujemy Okapi Olifant ( http://sourceforge.net/projects/okapi/files/Olifant%20(Stable)/ )

2) Otwieramy pamięć z Wordfasta (.txt) w Olifancie i zapisujemy jako .tmx

3) Tworzymy nową pamieć w Studio

4) Importujemy nasz plik .tmx

Pozdrawiam,
Natalia


 
Magdalena Szewciów
Magdalena Szewciów  Identity Verified
Poland
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
Jeśli chodzi Ci o WF Classic w najnowszej wersji to... Feb 3, 2011

Wejdź w "Data editor" w Wordfaście, wybierz Tools>Filters>Special Filters>Export TM as TMX>OK

Potem otwórz studio, stwórz jakąś nową pamięć lub wybierz sobie wybraną pamięć w zakładce pamięci w części przeznaczonej do zarządzania pamięciami. Po lewej będziesz miała listę pamięci - wybierz interesującą Cię pamięć, prawoklik "Import" i potem wybierz (u mnie Browse po niemiecku to no idea jak... See more
Wejdź w "Data editor" w Wordfaście, wybierz Tools>Filters>Special Filters>Export TM as TMX>OK

Potem otwórz studio, stwórz jakąś nową pamięć lub wybierz sobie wybraną pamięć w zakładce pamięci w części przeznaczonej do zarządzania pamięciami. Po lewej będziesz miała listę pamięci - wybierz interesującą Cię pamięć, prawoklik "Import" i potem wybierz (u mnie Browse po niemiecku to no idea jak) tę pamięć TMX stworzoną z pamięci WF. Dalej, dalej, finish -> czekasz. O ile nie wykryje błędów lub niezgodności, wszystko powinno pójść szybko i sprawnie.
Collapse


 
skowronek
skowronek
Germany
Local time: 20:33
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Jesteście cudowni! Feb 8, 2011

Działa! Dziękuję całej Trójcy, a w szczególności Magdalenie, za metodę, którą zastosowałam. Dla potomności (czytaj: innych, którzy mają podobne problemy) podam, że mam płatną wersję 5.53 Wordfasta, czy to classic czy inna niestety nie pamiętam, a w programie tego o dziwo nie ma. U mnie ikonka nie nazywa się "Data editor" tylko "TM editor" (druga od prawej), reszta - jak opisała Magda. Jeszcze raz dziękuję!

 
Magdalena Szewciów
Magdalena Szewciów  Identity Verified
Poland
Local time: 20:33
English to Polish
+ ...
WF Classic Feb 8, 2011

to ten który działa pod Wordem. Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Eksport pamięci z Wordfasta (import do Studio)






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »