Problem z Multiterm 2009
Thread poster: Karolina Cywka
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
Apr 15, 2011

Witam szanowne grono,
Mam pytanie natury technicznej o Multiterm 2009, a mianowicie wczoraj rozpoczęłam tworzenie bazy terminologicznej i było wszystko w porządku, dzisiaj chciałam kontynuować rozszerzanie bazy ale po jej otwarciu i kliknięciu na ikonkę dodania nowego terminu jest jakiś problem i Multiterm mi się zawiesza... Restartowałam komputer, próbowałam przy włączonym i wyłączonym Tradosie i dzieje się tak samo.. Jak rozwiązać ten problem? Co robię nie tak? Dzię
... See more
Witam szanowne grono,
Mam pytanie natury technicznej o Multiterm 2009, a mianowicie wczoraj rozpoczęłam tworzenie bazy terminologicznej i było wszystko w porządku, dzisiaj chciałam kontynuować rozszerzanie bazy ale po jej otwarciu i kliknięciu na ikonkę dodania nowego terminu jest jakiś problem i Multiterm mi się zawiesza... Restartowałam komputer, próbowałam przy włączonym i wyłączonym Tradosie i dzieje się tak samo.. Jak rozwiązać ten problem? Co robię nie tak? Dziękuję z góry za wszelkie sugestie ...

[Zmieniono 2011-04-15 10:14 GMT]

[Zmieniono 2011-04-15 10:15 GMT]
Collapse


 
Edyta Derecka
Edyta Derecka  Identity Verified
Local time: 16:59
Polish to German
+ ...
najpierw uruchom javę Apr 15, 2011

Miałam kiedyś coś podobnego, kiedy chciałam wpisać termin do Multiterma, ten się zawieszał. Zuważyłam z czasem, że kiedy jest włączona jakaś aplikacja, która wymaga działania w tle javy, to Multiterm działa. Więc teraz, zanim zacznę wpisywać termin, najpierw uruchamiam javę, a potem uruchamiam Multiterma. Spróbuj... może to pomoże...

[Zmieniono 2011-04-15 15:05 GMT]


 
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuję Apr 15, 2011

Dziękuję Edyto, zaraz spróbuję

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:59
Member (2003)
Polish to German
+ ...
A możeby tak dodać więcej informacji? Apr 15, 2011

Pracujesz bezpośrednio w MultiTermie?
Która wersja? Masz w ustawieniach Javy aktywny "Next generation plug-in"?


 
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
SDL Multiterm 2009 Apr 15, 2011

Tak, problem pojawił się jak pracowąłam bezpośrednio w SDL Multiterm 2009,
mam system Windows 2007, co do Javy, mam zainstalowaną Javę Version 6 Update 20, pewnie się wydam ignorantką ale nie wiem jak mam sprawdzic czy Next Generation Plug-in mam aktywny, wchodziłam w ustawienia Javy ale nigdzie tego nie mogę znaleźć ....


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:59
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To nie jest ignorancja :) Apr 15, 2011

Lecz ja też muszę coś wiedzieć, zanim się wypowiem.
Zacznijmy od tego:
Przez panel sterowania otwórz właściwości Javy.
Tam na zakładce "Zaawansowane" (ostatnia, nie mam akurat możliwości przełączenia na polski, w niemieckim jest Erweitert) są różne punkty. Jest też Java Plug-In
Kliknij plusik przy tym i zmień ustawienie. Tzn. jak jest haczyk, odhacz i na odwrót.
Zapisz ustawienie i spróbuj raz jeszcze w MT (oczywiście trzeba MT uruchomić ponow
... See more
Lecz ja też muszę coś wiedzieć, zanim się wypowiem.
Zacznijmy od tego:
Przez panel sterowania otwórz właściwości Javy.
Tam na zakładce "Zaawansowane" (ostatnia, nie mam akurat możliwości przełączenia na polski, w niemieckim jest Erweitert) są różne punkty. Jest też Java Plug-In
Kliknij plusik przy tym i zmień ustawienie. Tzn. jak jest haczyk, odhacz i na odwrót.
Zapisz ustawienie i spróbuj raz jeszcze w MT (oczywiście trzeba MT uruchomić ponownie).
Aktualizowałaś w międzyczasie Studio/Multiterm? Jakieś pacze?
Collapse


 
Grzegorz Gryc
Grzegorz Gryc  Identity Verified
Local time: 16:59
French to Polish
+ ...
Czary z mleka... Apr 15, 2011

Karolina Cywka wrote:

Tak, problem pojawił się jak pracowąłam bezpośrednio w SDL Multiterm 2009,
mam system Windows 2007, co do Javy, mam zainstalowaną Javę Version 6 Update 20,

Programiści od Multiterma nie umieją programować w Javie, więc Multiterm może nie działać z wersjami innymi niż dostarczone z instalką (Update 14).
To, dlaczego nie działa zależy w gruncie rzeczy od jakiejś magii.

pewnie się wydam ignorantką ale nie wiem jak mam sprawdzic czy Next Generation Plug-in mam aktywny, wchodziłam w ustawienia Javy ale nigdzie tego nie mogę znaleźć ....

Ostatnia zakłądka w ustawieniach Javy.w Panelu sterowania
To jest opisane z obrazkami gdzieś na http://talisma.sdl.com i wielokrotnie poruszane na forach tradosowych.
Na niektórych maszynach pomaga właśnie włączenie Next Generation Plug-in, więc po prostu popróbuj raz tak, raz inaczej.

Zdrówkot
GG


 
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie aktualizowałam Apr 15, 2011

Nie aktualizowałam Multiterm ani Tradosa ostatnio, ale mam nowego laptopa, więc był od nowa instalowany...

 
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Java Plug-in Apr 15, 2011

Znalazłam to w ustawieniach i mam rzeczywiście haczyk przy "Enable the next generation Java Plug-in" ale nie mogę odhaczyć bo tekst jest na szaro i jest to zablokowane no i co teraz? Można to jakoś odblokować, żebym mogła odhaczyć tę funkcję? Trzeba sprawdzić w zabezpieczeniach?

[Zmieniono 2011-04-15 12:24 GMT]

[Zmieniono 2011-04-15 13:13 GMT]


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 16:59
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zrestartuj komputer Apr 15, 2011

i spróbuj jeszcze raz...
To się musi dać zmienić.


 
Karolina Cywka
Karolina Cywka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:59
Member (2010)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
:) Apr 15, 2011

działa, własnie dodałam nowy termin do starej bazy, dziekuje bardzo za pomoc i życzę milego dnia

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problem z Multiterm 2009






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »