Ukrywanie tekstu w tabeli Worda do tłumaczenia w Studio
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:07
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Dec 6, 2012

Problem: wiele plików Worda z tabelami, a w nich kolumny: oryginał, pusta kolumna na tłumaczenie, oryginał, pusta kolumna na tłumaczenie itp.

Wiem, lepiej byłoby w Excelu, ale cóż - klient tak to przygotował i tego nie zmienię.

W 2007 można było zapuścić na oryginał styl twin4 i po kłopocie. W Wordzie 2007 nie udaje mi się zastosować tego patentu.

Jakiś pomysł, jak po skopiowaniu tekstu do kolumn na tłumaczenie zablokować kolumny z o
... See more
Problem: wiele plików Worda z tabelami, a w nich kolumny: oryginał, pusta kolumna na tłumaczenie, oryginał, pusta kolumna na tłumaczenie itp.

Wiem, lepiej byłoby w Excelu, ale cóż - klient tak to przygotował i tego nie zmienię.

W 2007 można było zapuścić na oryginał styl twin4 i po kłopocie. W Wordzie 2007 nie udaje mi się zastosować tego patentu.

Jakiś pomysł, jak po skopiowaniu tekstu do kolumn na tłumaczenie zablokować kolumny z oryginałem?

Pozdrawiam

A.
Collapse


 
Michal Glowacki
Michal Glowacki  Identity Verified
Poland
Local time: 14:07
Member (2010)
English to Polish
+ ...
ukryć Dec 6, 2012

A czy rozwiązanie w stylu zaznaczyć całą kolumnę i nacisnąć ctrl+shift+h (ukryj tekst) wystarczy? Ja tak zawsze robię i działa, choć trzeba to dla każdego pliku robić oddzielnie. Chyba, że ktoś ma jakieś makro.

Na koniec wystarczy zaznaczyć tę samą kolumnę, ponownie pokazać tekst (ctrl+shift+h) i gotowe.

Edit: zapomniałem o wciśnięciu jeszcze shift

Pozdrawiam,
Michał

[Edited at 2012-12-06 15:53 GMT]


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:07
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Faktycznie działa Dec 6, 2012

Kombinowałem w zupełnie innym kierunku i się na tym zafiksowałem.

Dzięki

A.


 
Michal Glowacki
Michal Glowacki  Identity Verified
Poland
Local time: 14:07
Member (2010)
English to Polish
+ ...
najciemniej... Dec 6, 2012

...zawsze pod latarnią

Pozdrawiam,
Michał


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ukrywanie tekstu w tabeli Worda do tłumaczenia w Studio






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »