Microsoft Works SE 9 PL za 6,50 zł
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 23:51
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nov 5, 2007

Wraz z najnowszym numerem 12/2007 PC Format w cenie 6,50 zł możemy mieć Microsoft Works 9 PL.

Niby nic - każdy pewnie miał kiedyś do czynienia z okrojoną wersją pakietu biurowego Micro$oftu.
Jednak dwie rzeczy są godne uwagi:

1) Jest to pełna licencja do użytku domowego i komercyjnego, z możliwością instalacji na komputerze stacjonarnym i przenośnym.

2) Po raz pierwszy edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny są w pełni zgodne z Office 9
... See more
Wraz z najnowszym numerem 12/2007 PC Format w cenie 6,50 zł możemy mieć Microsoft Works 9 PL.

Niby nic - każdy pewnie miał kiedyś do czynienia z okrojoną wersją pakietu biurowego Micro$oftu.
Jednak dwie rzeczy są godne uwagi:

1) Jest to pełna licencja do użytku domowego i komercyjnego, z możliwością instalacji na komputerze stacjonarnym i przenośnym.

2) Po raz pierwszy edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny są w pełni zgodne z Office 97 - 2003, a w formacie Open XML - także 2007.

Nie ma darmowego lunchu? No pewnie. Program wyświetla reklamy w trakcie pracy. Istnieje oczywiście możliwość aktualizacji do wersji bez reklam, a także do Office 2007.

Jakby nie patrzeć, za tę cenę chyba warto kupić kawałek legalnego oprogramowania. Kto nie chce wydawać pieniędzy na produkty Micro$oftu i używa produktów Open Source, ma okazję kupić za drobne pieniądze programy, które jednak czasem mogą być z różnych względów nie do zastąpienia.

Pozdrawiam

Andrzej

[Edited at 2007-11-06 06:44]
Collapse


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 23:51
Polish to English
+ ...
Widziałem... Nov 6, 2007

Pewnie kupię choćby z ciekawości jak z tą kompatybilnością z MSO naprawdę jest...

Zasadnicza różnica (brak) - aplikacji powerpointo-podobnej.

P.

[Edited at 2007-11-06 11:25]


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 23:51
English to Polish
+ ...
Ale po co Nov 7, 2007

...skoro jest darmowy Open Office, który ma także tworzenie prezentacji i na pewno MS Works przewyższa. O braku obsługi Tradosa/Wordfasta już nie wspomnę.

 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 23:51
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Works a reklamy Nov 7, 2007

Gdzieś podczas instalacji pojawia się informacja (cytuję z głowy):

W celu obniżenia kosztów, co umożliwi udostępnienie programu szerokiej rzeszy użytkowników, program wyświetla reklamy w trakcie pracy.

No i rzeczywiście - wyświetla reklamy ... Micro$oftu

Ciekawe, jak zaksięgowali i te koszty, i tę obniżkę. No ale przecież Micro$oft słynie z kreatywności rozwiązań.

A.


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 23:51
Polish to English
+ ...
Po co Nov 7, 2007

W końcu jeszcze nie zainstalowałem tego cuda.

Jeszcze nie ma w nim klienta poczty.

@Gwidon: Zasadniczo tak, po co, jak jest OO.
Ale chcę jeszcze raz przeprowadzić doświadczenie z kompatybilnością pomiędzy dokumentami. Ostatnim razem OO (wersja 1.7 bodajże) mnie nie zadowoliła.
Teraz sprawy się potoczyły do przodu, jest XML w MSO 2007 i OO też się rozwinęło.

Po prostu ciekaw jestem jak te programy pomiędzy sobą będą się w sta
... See more
W końcu jeszcze nie zainstalowałem tego cuda.

Jeszcze nie ma w nim klienta poczty.

@Gwidon: Zasadniczo tak, po co, jak jest OO.
Ale chcę jeszcze raz przeprowadzić doświadczenie z kompatybilnością pomiędzy dokumentami. Ostatnim razem OO (wersja 1.7 bodajże) mnie nie zadowoliła.
Teraz sprawy się potoczyły do przodu, jest XML w MSO 2007 i OO też się rozwinęło.

Po prostu ciekaw jestem jak te programy pomiędzy sobą będą się w stanie porozumieć.
Ciekaw też jestem jak się ma zużycie zasobów komputera przez OO a MSW.

P.

[Edited at 2007-11-07 11:15]
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Microsoft Works SE 9 PL za 6,50 zł






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »